ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİ
27 Ocak 2020

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut SEZİKLİ, yaptığı yazılı açıklamada bir süre önce hastanenin "Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" almak için Sağlık Bakanlığına başvurduğunu hatırlattı. 

Türkiye ve Çorum’a gelen turistlerin hastanenin tüm imkanlarından yararlanabileceğini altını çizen Prof. Dr. Sezikli açıklamasında şunları kaydetti:

Hastanemiz yapılan sağlıkta kalite standartları denetimlerini geçtiğini belirten Sezikli, "Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi" sağlık amaçlı yurt dışından Türkiye'ye gelen kişilere yönelik destek hizmetlerini kapsamaktadır.

Turizm yönünden önemli bir yere sahip, Hitit Uygarlığına başkent olarak Anadolu’da yüzyıllar boyu çok önemli bir merkez olan ilimizi tarihi ve coğrafi zenginliklerinin yanında “Uluslararası Sağlık Turizmi” ile sağlık hizmeti alanında da uluslararası platformda önemli bir konuma getirmek istiyoruz.

Hastanemizin sağlık turizmi belgesini alması hem kurumumuza hem şehrimize hem de ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyorum." 

  • sağlık turizmi.jpg