Tarihçemiz
26 Eylül 2023

Hastanemiz 1918 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Başlangıçta tek bina halinde hizmet veren hastanemize, biri 1973 yılında, diğeri 1989 yılında yapılan on birer katlı iki blok ana bina ve diğer ekler ilave edilmiştir. 2007 yılı başında hizmete açılan ek bina ile son şeklini almıştır. 1 Haziran 2008 tarihi itibarı ile Sağlık Bakanlığımızın politikaları doğrultusunda ilimizde bulunan Hasanpaşa Devlet Hastanesi ile Doğum ve Çocuk Hastanesi, Çorum Devlet Hastanesi bünyesinde birleştirilmiştir. Hastanemize bağlı olarak hizmet veren Diş Tedavi ve Protez merkezi  ayrılarak ayrı bir  hastane olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hasanpaşa Devlet Hastanesinin yataklı servisleri kapatılmış olup poliklinik binası ise Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasanpaşa Semt Polikliniği ve yeni hastane binasına geçildikten sonra eski hastane binamız bünyesinde  Bahçelievler Semt Polikliniği olarak Eylül 2017 de hizmet verilmeye başlanmıştır. 

Şehrimizin büyümesi ile 28.09.2017 de açılan yeni ve modern hastanemizde; 156873m2 toplam kapalı alan, 37500m2 toplam yeşil alan, 1308 otopark araç kapasitesine sahip, 422 oda, 650 yatak (800 yatağa kadar artırılabilir) ,  4 seminer salonu, 3 toplantı odası ve 1 konferans salonu bulunmaktadır. Hastanemizde 3. Basamak KVC Yoğun Bakım, 3. Basamak Anestezi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, 2. Basamak Dahiliye ve Cerrahi Yoğun Bakım, 1. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım, 2. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım, Palyatif Bakım Ünitelerimiz hizmet vermektedir. Ayrıca hastanemizde en son teknolojiye sahip Anjiyografi Ünitesi, Nükleer Tıp, Evde Sağlık Hizmetleri ve Diyaliz birimleri, 2 adet Bilgisayarlı Tomografi, 2 adet MR Cihazı, Mamografi ve Nüklüeer Tıp Bölümü mevcuttur. Döner Sermaye Saymanlığı,  Sağlık Kurulu ve Patoloji Laboratuvarı ile kesintisiz sağlık hizmeti sunmaktadır. Hastanemizde klinisyenlerimizin her birine, birer poliklinik odası oluşturarak “Hekim Seçme Hakkı” sağlanmıştır.

Ameliyathanemizde daha modern şartlarda en son sistem cihazlarla donatılmış 20 salon, lokal ameliyathanede 5 salon ve Kadın Doğum ameliyathanede 2 salon bulunmaktadır. Binamızda poliklinikler, acil ve yataklı tedavi birimleri hizmet vermektedir.

Ayrıca tüp bebek merkezimizde profosyonel ekibimizle hastalarımıza hizmet sunmaktadır. Kemoterapi Birimi, Diyabet Okulu, Amatem Birimimiz ve Aralık 2015 tarihinde ise Diyabetik Ayak ve Yara Bakimi Birimimiz hizmet vermeye başlamıştır.