KÜTÜPHANE
28 Mart 2022


Gönderen İl: Çorum

Uygulama Adı: Hastane Kütüphanesi

Sağlık Tesisi Adı: T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Neden İhtiyaç Duyuldu: Hitit Üniversitesi tıp fakültesi öğrencilerimizin ve hastane çalışanlarımızın memnuniyeti ve motivasyonunu artırmak, kurum kültürünü yerleştirmek, kurumsal aidiyet duygusunu geliştirmek için ayrıca hasta yakınlarımızın ihtiyaçları halinde sosyal bir aktivite olması adına

Hangi Alanda Uygulandı (Polk, Servis, Acil, Ameliyathane, Lab, vb.,):İdari ve Mali İşler ile Sağlık ve Bakım Hizmetleri alanında(Kurumsal alanda) uygulandı. Hastanemiz B blok 3. Katında sessiz ve nezih bir ortamda (ortak-genel alan) hizmete sunulmuştur.

Ne zaman Uygulandı/ Sürekli mi?: 04.03.2021 Sürekli

Nasıl Uygulandı: Hitit Üniversitesi Rektörlüğü ile koordineli çalışma yapılarak üniversite kütüphanesinden ve bağışçılardan destek alınarak kitap kaynakları oluşturulmuştur.

Kim tarafından uygulanabilir: İletişim eğitimi almış mesleki ve kurum tecrübesi olan bilgisayar sistemleri kullanan çalışanlar görev alabilecek şekilde tüm hastaneler uygulayabilir.

Ne İşe Yaradı (Tercihen ölçülebilir değerler konulması, uygulama öncesi ve sonrası karşılaştırmaların yer alması): Tıp fakültesi öğrencilerimize uygun çalışma ortamı sağlandı. Akademik personelimiz ile hastanemiz personeli için uygun çalışma alanı ve kitap okuma alışkınlıklarının geliştirilmesi adına sosyal aktivite imkânları sağlanmış oldu. Hasta yakınlarının da  kullanımına sunularak memnuniyet oranı arttırılmıştır.

Uygulamada Karşılaşılan Problemler: Herhangi bir problem ile karşılaşılmadı.

Uygulama Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler: Kitap çeşitliliğini artırmak için daha çok kaynaklara ulaşılabilirse daha geniş kitap havuzu oluşturulmuş olur.

Hangi Tip Sağlık Tesislerinde Uygulanabilir/Uygulanamaz( Genel Hast., ADSM, Dal Hast. Entegre): Tüm sağlık tesislerinde kullanılabilir.

 

810 yataklı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinin üçüncü katında oluşturulan, binin üzerinde sağlık içerikli basılı esere sahip  kütüphanenin bulunduğu alan mümkün olduğunca öğrencilere, eğitim ve öğretime ayırmaya çalışılıyor. Kütüphane 30 öğrenci kapasiteli olarak kuruldu.

 

  • DSC_5768.JPG
  • DSC_5763.JPG
  • DSC_5769.JPG
  • DSC_5774.JPG
  • DSC_5765.JPG