Şehit Yakınları ve Gazi Destek Birimi Hizmete Açılmıştır
18 Mart 2022


            Şehitlerimizin yakınları (anne, baba, eş ve çocuklar) ile gazilerimize yönelik hastanemiz poliklinik ve servislerinde iş ve işleyişi kolaylaştırmak amacıyla hastanemiz 1. Katında “Şehit yakınları ve Gazi Destek Birimi “oluşturulmuştur.  Bu kapsamda hastane bilgi yönetim sistemine 1. derece şehit yakınları ve gazilerimizin kimlik bilgileri tanımlanmıştır.

            Başhekimimiz Doç. Dr. Sinan Zehir’in yeni birimimizle ilgili olarak;

‘’Çorum ve çevre illere nitelikli sağlık hizmeti sunan bölgesinde birçok yeniliği ile ilki gerçekleştiren bir hastaneyiz. Sağlık hizmeti sunulan tüm hastalar ve yakınları değerlidir. Dünya tıbbının gerektirdiği her türlü tedaviye erişimde eşit haklara sahiptirler. Bu topraklar üzerinde özgürce yürüyebiliyor, nefes alabiliyor ve yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuz gerçeği özgürlüğümüzün nişanesidir. Malazgirt’ten-Çanakkale’ye, Büyük Taarruz dan 15 Temmuza kadar kahramanlık destanları bu toprakların her zerresine yazılmıştır.
            Devletimiz şehit yakınları ve gazilerimize çok önemli imkânlar sağlamıştır. Şehit yakınları, kahramanlarımızın bize emanetidir. Emanete gözümüz gibi bakmak boynumuzun borcudur. Şehit aileleri ve gazilerimiz için yapılan uygulama ne kadar iyi olursa olsun yetersiz kalmaya mahkûmdur. Bu nedenle onların isteklerini yerine getirmek bizim için bir borç olmaktan öte şereftir.

            Hastanede şehit aileleri ve gazilerimiz için destek birimi oluşturmanın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden alınan bilgiler hastane bilgi yönetim sistemine tanımlanarak hastanemizin tüm alanlarında iş ve işleyişi kolaylaştırıcı hizmete erişimi arttıran uygulamalar hayata geçirilmiştir.

            Şehit aileleri ve gazilerine borcumuz hiçbir zaman bitmeyecektir. Hayatın her alanında onların işlerini kolaylaştırmak millet olmanın görevidir. Kurulan birimin hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ açıklamasında  bulunmuştur. 

  • WhatsApp Image 2022-03-17 at 09.32.21 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2022-03-17 at 09.32.21 (1).jpeg
  • pImage.jpeg