Covid19 Takip Merkezimiz, Korona virüs Hastalığı Geçirmiş Vatandaşlarımızın Hizmetinde
08 Mart 2022


Covid19 Takip Merkezimiz, Korona virüs Hastalığı Geçirmiş Vatandaşlarımızın  Hizmetinde

 

Sağlık Bakanlığımızın aldığı karar doğrultusunda; Koronavirüs Hastalığı geçirmiş hastalarımızda sonraki süreçte oluşabilecek komplikasyonların tespiti ve bu gibi durumlara zamanında müdahale edilebilmesi amacıyla Covid19 Takip Merkezimiz kurulmuş ve hizmet vermeye başlamıştır.

Dünya genelinde Covid 19’ a yakalanarak bu hastalığı geçirmiş bireylerin, tıbbi izlemlerinin yapılabilmesine yönelik çalışmalar başlatılmıştır. Covid 19 hastalığını geçiren bazı bireylerde sonraki dönemlerde bir takım sağlık sorunları görülebilmektedir. Bu amaçla; ülkemizde de bu bireylerin izlemlerini gerçekleştirmek için takip sürecine ihtiyaç duyulmuş olup Covid19 hastalığı geçiren bireylerin, mevcut sağlık durumlarının tespiti  ve izlemlerinin en az 2 yıl süreyle standart ve kapsamlı yaklaşımla takip edilmesi gerekliliği doğmuştur. Ayrıca, bu bireylerin tıbbi izlemlerinde belirlenen ve müdahale gerektiren sağlık problemlerinin erken dönemde belirlenmesi ve gereken tıbbi hizmetlerden faydalanmalarını sağlamak amacıyla sağlık politikalarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Covid19 Takip Merkezi’nden Kimler Faydalanabilir?
Covid 19 hastalığı geçirmiş bireylerin,hastanemizCovid19 Takip Merkezi’nden faydalanabilmesi için öncelikle gönüllülük şartı aranmakta olup Covid 19 hastalığını ağır geçirmiş, yoğun bakımda ve hastanede yatarak tedavi gören hastalar tedavilerinin bitiminden en az bir ay geçmiş olmak şartıyla merkezimize kabul edilmektedir. Daha sonrasında ise belirli aralıklarla takibe çağrılmak üzere randevu verilmektedir. Bu kontrollerde de gerekli izlemler yapılıp tavsiyelerde bulunulmaktadır.

  • WhatsApp Image 2022-03-07 at 13.18.17.jpeg
  • WhatsApp Image 2022-03-07 at 13.18.16.jpeg