HAYAT NEFESTİR GELİN KOAH’A SON VERELİM
27 Ocak 2020

“HAYAT NEFESTİR GELİN KOAH’A SON VERELİM”

Kasım ayının 3. Çarşamba günü “Dünya KOAH Günü” olarak belirlenmiştir. 

Bu sebeple, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı işbirliği ile Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)’a dikkat çekmek,  farkındalığını arttırmak amacıyla Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Şehit Fikret Metin Öztürk Konferans Salonunda Dünya KOAH Farkındalık Günü kapsamında konferans programı düzenlendi.

Şehit Fikret Metin Öztürk Konferans Salonunda düzenlenen konferans programına;
Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan V. Sayın Prof. Dr. Nurcan BAYKAM,
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı sayın Dr. İhsan DEMİRBAŞ,
Halk Sağlığı Başkanı sayın Dr. Ahmet BARIŞ,
Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı sayın Doç. Dr. Çağatay Evrim AFŞARLAR,
Hastane Yöneticisi sayın Prof. Dr. Mesut SEZİKLİ,
Hastane Yönetimi, Öğretim Üyeleri, hasta yakınları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte,  Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan V. Sayın Prof. Dr. Nurcan BAYKAM açış konuşması yaparak KOAH’ın risk faktörlerine dikkat çekti.
Açış konuşmasının ardından, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi sayın Prof. Dr. Meral GÜLHAN “KOAH’ı Tanıyalım” konulu sunumunu gerçekleştirdi.
İlgi gören eğitimde Prof. Dr. Meral GÜLHAN, özellikle sigara ve hastalık ilişkisine dikkat çekerken, KOAH hastalığının özellikleri, tedavileri ve yapılması gerekenler konusunda katılımcılara önemli güncel bilgiler sundu.

Konferansın, soru-cevap bölümü ile tamamlanmasının ardından kapanış konuşması yapan Hastane Başhekimi sayın Prof. Dr. Mesut SEZİKLİ, her türlü yaşam kalitesini olumsuz etkileyen KOAH’ı duyurma yolunda önemli bir adım atmış olduk.
Hastane yönetimi olarak, hastalık bilinçlendirmesine yönelik çarpıcı sosyal farkındalık etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Program sayın Prof. Dr. Meral GÜLHAN’a “Teşekkür Belgesi” takdimi ile sona erdi.

  • DSC_4641.JPG
  • DSC_4622.JPG
  • DSC_4626.JPG
  • DSC_4614.JPG