Evde Sağlık Hasta Okulu Açıldı
27 Ocak 2020


EVDE SAĞLIK HASTA OKULU  AÇILDI.

EVDE SAĞLIK HASTA OKULU  26 NİSAN -3 MAYIS 2019 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞEN  EĞİTİM PROGRAMLARI  VE   65 HASTA YAKININ KATILIMI  İLE TAMAMLANMIŞTIR.

ÇORUM  İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNCÜLÜĞÜNDE  HİTİT ÜNİVERSİTESİ  ÇORUM EROL OLÇOK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN; HASTA YAKINLARINA BİLGİ VE EĞİTİM VEREREK,  EVDE YALNIZ KALINDIĞI ZAMANLARDA FARKINDALIKLARIN ARTMASI, DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARIN DÜZELTİLMESİ  AMACIYLA “1.EVDE SAĞLIK HASTA OKULU”  AÇILDI.

EVDE SAĞLIK OKUL PROJESİ ; ÇORUM İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ KAMU HASTANELERİ HİZMETLERİ BAŞKAN YARD.  DR. ALİ FARUK SÖNMEZ , UZMAN  GÖKHAN YILDIZ ,HİTİT ÜNİVERSİTESİ ÇORUM EROL OLÇOK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ BAŞHEKİM VEKİLİ UZM.DR. SELİM ASAROĞLU, HİTİT ÜNİVERSİTESİ ÇORUM EROL OLÇOK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ SAĞLIK BAKIM HİZMETLERİ MÜDÜRÜ ŞENNUR ŞİMŞEK, ÜST DÜZEY HASTANE YÖNETİCİLERİ , SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE HASTA YAKINLARININ KATILIMLARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 HİTİT ÜNİVERSİTESİ ÇORUM EROL OLÇOK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ İDARİ BİRİMLERİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA ; “  HASTANEMİZ BÜNYESİNDE 2010 YILINDAN İTİBAREN  YOĞUN  BİR ÇALIŞMA TEMPOSU İLE AKTİF OLARAK  1631 HASTAYA EVDE SAĞLIK EKİPLERİ TARAFINDAN HİZMET VERİLMEKTEDİR. BU HİZMETLER HASTANIN İHTİYACINA GÖRE GEREKİRSE GÜNLÜK , HAFTALIK VE AYLIK OLARAK DÜZENLENMEKTEDİR. EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN HASTALARIN DESTEKLENMESİ İÇİN; ONLARA BAKAN  AİLE BİREYLERİNİ  NASIL RAHATLATIRIZ DÜŞÜNCESİ İLE  ÇALIŞMALAR YAPMAKTAYIZ. BU ÇALIŞMALAR SONUCUNDA OKUL PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK  VE EVDE HASTA İLE KALAN SİZ DEĞERLİ HASTA YAKINLARIMIZIN ALACAĞI  EĞİTİMLERLE  DAHA ÇOK  BİLİNÇLENEREK  HASTALARIMIZIN YAŞAM KALİTELERİNİ ARTIRMAYI HEDEFLEDİK.” DENİLDİ.

 TEORİK EĞİTİMİN YANI SIRA MAKET ÜZERİNDE DE  UYGULAMALI  EĞİTİMLER YAPILDI. ÖTE YANDAN PROGRAM BİTİŞİNDE  MEMNUNİYETLERİNİ DİLE GETİREN HASTA YAKINLARI ; “ ARTIK BİLİYORUZ Kİ BİZİM YAŞADIĞIMIZ SORUNLARI BİLEN, ANLAYAN VE DESTEK OLAN BİRİLERİ VAR.”  DİYEREK HASTALARI ADINA TEŞEKKÜR ETTİLER.

KAPANIŞTA  65 HASTA YAKININA KATILIM BELGELERİ TAKDİM EDİLEREK  PROGRAM SONLANDIRILDI.

  • DSC_2348.JPG
  • DSC_2558.JPG
  • DSC_2587.JPG
  • DSC_2618.JPG
  • DSC_2687.JPG